Informace o pojištění online

Připravili jsme pro vás výtah nejdůležitějších informací týkajících se v dnešní době velice žádaných témat. Na těchto stránkách naleznete vyčerpávající články o cestovním pojištění, havarijním pojištění, úrazovém pojištění, penzijním připojištění, povinném ručení, životním pojištění a možností leasingu aut.

  • Podrobné informace a rady ohledně pojištění, připojištění a povinném ručení.

Pojištění odpovědnosti zaměstnance

reklama

Znáte to, máte den blbec, na co sáhnete, to pokazíte a nedej bože, když vás zradí vlastní šikovnost a nechtěně vám vypadne z ruky drahá součástka nebo rozbijete výrobek, který jste pracně tvořili. Abyste nesplakali nad výdělkem a nelomili bezradně rukama, že to jste si zase „vydělali“, pomůže vám pojištění odpovědnosti.

Pojištění odpovědnosti zaměstnance za škodu způsobenou zaměstnavateli vás kryje pro případ, že byste své nešikovnosti nejen želeli, ale museli za ni i platit. Pojistka od ERGO pojišťovny vás dokáže ochránit až do výše 4,5 násobku vašeho průměrného měsíčního výdělku. Maximální pojistná částka, která lze pro toto pojištění sjednat je 500.000 Kč.

Nízká spoluúčast

V případě pojistného plnění budete zatíženi pouze 5% spoluúčastí, což je v praxi částka 5 tisíc korun. Tu může ve finále zvládnout zaplatit každý a nikomu nezpůsobí existenční problémy. Pojištění odpovědnosti se vyplatí v jakémkoliv zaměstnání. Nabízí totiž široký rozsah ochrany a speciální podmínky má i pro řidiče.


Varianta Standard se zřizuje bez zkoumání druhu pracovní činnosti, tarif Řidič PLUS se hodí pro zaměstnance, kteří mají služební auto i k osobnímu použití. Pojistka platí celosvětově, tudíž s ní můžete bez obav vycestovat i do zahraničí.

Na co si dát pozor?

Pojištění odpovědnosti zaměstnance je jedno ze třech druhů pojištění odpovědnosti. ERGO pojišťovna nabízí v obdobném duchu i pojištění odpovědnosti  pro občany a piloty. Být krytí v každé situaci se rozhodně vyplatí. Na osudovou chybu nemůžete být připraveni lépe. O tom, že „čert nikdy nespí“ a zákon schválnosti funguje dokonale, netřeba polemizovat.

Není-li v pojistné smlouvě dohodnuto jinak, pojištění se nevztahuje na odpovědnost pojištěného za škodu způsobenou úmyslně, způsobenou následkem aplikace omamných a psychotropních látek, či požitím alkoholu a v souvislosti s činností, kterou pojištěný vykonává neoprávněně.

Věříme, že vám článek předal hodnotné informace